RTU ATKLĀJ «FUTURIMO RĪGA» ZIEDOŠANAS KAMPAŅU «UZDĀVINI ZINĀŠANAS»

Klātesot sadarbības partneriem un atbalstītājiem, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) atklāj ziedošanas kampaņu «Uzdāvini zināšanas». Tajā ikkatrs Latvijas iedzīvotājs aicināts iesaistīties zinātkāres centra «Futurimo Rīga» attīstībā, ar savu ziedojumu radot plašākas iespējas bērniem apmeklēt centru, izpētīt nākotnes tehnoloģijas un aizraujošā veidā gūt STEM zināšanas. 

Dāvināt zināšanas iespējams «Futurimo Rīga» mājaslapālietotnē «Mobilly», drīzumā būs pieejama ziedojumu kastītē arī t/c «Origo». 

Straujās pārmaiņas darba tirgū palielina pieprasījumu pēc augsti kvalificēta darbaspēka, taču bērnu interese un izpratne par tehniskajām un dabaszinātnēm samazinās. Tādēļ RTU īsteno un plāno pasākumu kopumu, lai radītu lielāku interesi par nākotnes tehnoloģijām, inženierzinātnēm un dabaszinātnēm, motivējot bērnus un jauniešus ar tām saistīt savu nākotnes profesiju. «Futurimo Rīga» ir viens no šiem projektiem, un būs pieejams plašai auditorijai. Centrā laiku izzinoši varēs pavadīt gan ģimenes ar bērniem, gan skolotāji, kuri turp būs aizveduši savus audzēkņus. Bērni varēs iepazīties ar interaktīviem eksponātiem, darboties jaunrades telpās, piedalīties nodarbībās, zinātnes šovos, radošajās darbnīcās, svinēt svētkus un ar eksperimentu palīdzību iepazīt ķīmijas un fizikas pasauli. 
Centrs tiks atklāts jau šajā pavasarī. 

Atklājot ziedošanas kampaņu, RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps norāda, ka tā ir iespēja ikvienam sabiedrības loceklim dāvināt bērniem un jauniešiem vērtīgāko – zināšanas. «Daudzi no mums ir domājuši, kā palīdzēt skolai, kurā mācījāmies, vai skolai, kurā mācās mūsu bērni. Piedaloties «Futurimo Rīga» ziedošanas akcijā, jūs varat piepildīt ne vien bērnu sapni, bet arī savu ilgi loloto ieceri. Sniedzot atbalstu «Futurimo Rīga», jūs dosiet iespēju lielākam skaitam bērnu apmeklēt centru, kur viņi varēs iepazīt inženierzinātnes, izmantojot interaktīvus eksponātus, un piedalīties zinātnes nodarbībās, tādā veidā zināšanas pārveidojot praktiskās iemaņās,» viņš uzsver.

Iespēja piedalīties centra attīstībā ir ikvienam iedzīvotājam, veicot 10 līdz 1000 eiro lielu ziedojumu. Piemēram, ziedojot 180 eiro, ir iespēja izvēlēties sava bērna, savas bērnības vai jebkuras skolas klasi, kas iegūs iespēju apmeklēt zinātkāres centru, savukārt ziedojot 250 eiro – bērni varēs ne vien apmeklēt centru, bet arī piedalīties aizraujošā zinātnes nodarbībā. 

«Futurimo Rīga» attīstība nebūtu iespējama bez sadarbības partneriem un atbalstītājiem – Rīgas domes un tās kapitālsabiedrībām, uzņēmuma «Mikrotīkls», «Latvenergo», «Latvijas Mobilais telefons», «Latvijas Finieris», «Industry Service Partner», «Saint-Gaibain», «Sakret», «Forbo Flooring» un Eiropas hītu radio. A. Zeps pauž arī gandarījumu par RTU partneru atsaucību kopīgi spert soļus jauniešu intereses veicināšanā – lai viņiem rastos patiess prieks mācīties fiziku un ķīmiju, kas kalpo par pamatu tam, lai nākotnē viņi pieņemtu apzinātu lēmumu veidot karjeru inženierzinātnēs. 

Rīgas pašvaldībā valda vienprātība par dalību «Futurimo Rīga» projektā, jo inženierzinātņu speciālisti ir un būs ļoti vajadzīgi, bet Rīgas mērķis ir būt lieliskākajai, plaukstošākajai un ambiciozākajai pilsēta Baltijas jūras reģionā, atzīst Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Linda Ozola. Viņa uzsver, ka ieguldīt talantos ir mūsu pienākums, lai radītu labāku nākotni nākamajām paaudzēm, un aicina visus dāvināt zināšanas. 

«Bērnībā piedzīvotais izšķirīgi ietekmē mūsu nākotni. Bērnība var mainīt personības kodu. Es atceros situāciju no savas bērnības, kad matemātikas stundā skolotāja mums, klasei, teica: «Jūs esat tie, kas izaugs un veidos mūsu valsti nākotnē.» Tie bija deviņdesmitie gadi, šī epizode ar šiem kodētajiem vārdiem manī atstāja dziļu iespaidu. Es ticu, ka šis būs centrs, kur bērni un jaunieši ar saviem vecākiem gūs ne tikai saturisko iedvesmu, bet arī saņems kodu nākotnei – viņu rokās būs mūsu nākotne,» uzsver L. Ozola.

Līdzīgās domās ir arī ekonomikas ministres padomniece Ieva Siliņa, uzsverot, ka šī ir ieguldījumu kampaņa. Atbalsts «Futurimo Rīga» attīstībai ir ieguldījums bērnos un arī mūsu pašu nākotnē, norāda I. Siliņa, uzsverot, ka vecāki saviem bērniem novēl iegūt zināšanas un profesiju, kas nodrošinās stabilu darbu, ienākumus un nākotni, bet sev vēlas jaukas vecumdienas, kas būs iespējamas tikai tad, ja notiks ekonomikas transformācija. «To mēs panāksim, ieguldot inovācijās un zinātnē, kas nerodas tukšā vietā. Tās rodas no gudriem cilvēkiem, un šī iniciatīva rada gudrus cilvēkus,» pauž ekonomikas ministres padomniece. 

Viņu papildina RTU Attīstības fonda izpilddirektore Anita Straujuma, kura atzīst –zināšanas un spēja kaut ko izdarīt savām rokām viņai saistās ar brīvību. «Reizēm vajag tikai nelielu uzmundrinājumu, vienu piedzīvojumu vai eksperimentu, lai bērns saprastu, ka tas nav sarežģīti. Ar šo ziedojumu kampaņu mēs atveram kādam bērnam durvis uz brīvību, uz zināšanām, uz labklājību, uz lielāku profesionālo izvēli, tāpēc dāvināsim zināšanas un dāvināsim brīvību!» aicina A. Straujuma. 

«Futurimo Rīga» ziedošanas kampaņas atklāšana notiek inovāciju un zinātnes sasniegumu ekspozīcijas telpā «RTU un Origo nākotnes pietura», ko pagājušajā gadā RTU izveidoja sadarbībā ar t/c «Origo», lai plašu sabiedrību iepazīstinātu ar jaunākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem, zinātnes atklājumiem, RTU studentu, inženieru un zinātnieku sasniegumiem. Centra pārstāvis Ervīns Ozoliņš pauž gandarījumu, ka šī telpa palīdz jauniešiem orientēties savā nākotnē uz eksaktām zināšanām. Mums ir mērķis parādīt jauniešiem, ka zinātne un tehnoloģijas ir kaut kas tāls vai nesasniedzams, tās jau ir mūsu ikdiena, pat veicot tik ikdienišķu darbību kā iepirkšanos veikalā, ikviens saskaras ar tehnoloģijām, kas ieved nākotnē, saka E. Ozoliņš, vēlot sekmes «Futurimo Rīga». T/c «Origo» aicina atbalstīt topošo zinātkāres centru «Futurimo Riga, tādējādi pievienojoties tiem, kas iedrošina Latvijas jauniešus kļūt par nākotnes inovatoriem.

«RTU un Origo nākotnes pietura» atklāta jauna ekspozīcija, kas ļauj ielūkoties topošajā RTU zinātkāres centrā «Futurimo Rīga». Ekspozīciju telpā izvietoti eksponāti, kas palīdzēs bērniem un jauniešiem izzināt inženierzinātnes un dabaszinātnes aizraujošā veidā. 

Piesakies saņemt ziņas par Futurimo Rīga jaunumiem, pasākumiem un atlaidēm