Skip to main content

AVIĀCIJAS TEHNOLOĢIJU PAMATI

Kur?

RTU zinātkāres centrā «Futurimo Rīga», Meža iela 1, k.6

Kad?

trešdienās plkst. 16.30–20.00, pēc iepriekšējas vienošanās nodarbības var tikt organizētas arī sestdienās/svētdienās plkst. 10.00–13.15

Unikāls pulciņš aviācijas entuziastiem, kurā ne vien gūt zināšanas par gaisa kuģiem, to uzbūvi, vēsturi un sasniegumiem, bet pašiem izmēģināt spēkus lidmašīnu vadīšanā, izmantojot simulatorus, un savām acīm redzēt lidostas ikdienu darbībā, viesojoties Rīgas lidostā un nacionālās lidkompānijas «airBaltic» mācību centrā.

Nodarbībās skolēni izzinās aviācijas vēsturi un attīstību, iepazīs dažādus lidaparātus – no paraplāniem līdz lidmašīnām un helikopteriem – un to darbības principus, mācīsies saprast metroloģiju un aerodinamikas pamatus, navigāciju un lidojumu plānošanu, pētīs aviācijā izmantotus materiālus un metodes to testēšanai, lai gūtu pārliecību, ka gaisa kuģa ekspluatācija ir droša, kā arī izzinās dažādas sistēmas, piemēram, sakaru, elektrobarošanas, spiediena utt. Nodarbībās tiks pievērsta uzmanība arī drošības jautājumiem, llidojumu ietekmējošiem faktoriem, negadījumiem un cilvēka faktoram aviācijā.

Lai labāk iepazītu lidmašīnu uzbūvi, konstrukcijas, dzinējus, skolēni darbosies RTU Laboratoriju mājā, kuras aprīkojums ļauj veikt gaisa kuģu mehānisko iekārtu, dzinēju un sistēmu tehnisko apkopi. Savukārt visu, kas saistīts ar lidostas uzbūvi un infrastruktūru, kā arī dienestiem, kuru darbība saistīta ar aviāciju, skolēni varēs labāk izprast, apmeklējot Rīgas lidostu. Viņi darbosies arī ar moderniem lidojumu simulatoriem, apmeklēs «airBaltic» mācību centru, kur izglītojas topošie piloti, un «airBaltic» gaisa kuģu servisa centru, kā arī lidlauku «Spilve».

Nodarbības tiek organizētas divās vecuma grupās: 8.–9. klases un 10.–12. klases skolēniem.

Pieteikt

Nodarbību maksa mēnesī: 32 eiro

Ja vēlēsieties iesniegt ikgadējā deklarācijā kā attaisnotos izdevumus, maksājuma mērķī obligāti jānorāda:
bērna vārds uzvārds, personas kods, licences nr. DIKS-22-436-ail, Dronu nodarbības