Skip to main content

MAZIE INŽENIERI

Kur?

bērnudārzos un RTU zinātkāres centrā «Futurimo Rīga», Meža iela 1, k.6

Kad?

ceturtdienās plkst. 18.00–19.00

Vai pirmsskolas vecuma bērniem var izskaidrot un iemācīt Ņūtona trešo likumu? Var, ja to māca caur spēlēšanos un praktisku darbošanos ar ikdienā izmantotiem priekšmetiem, vecumam atbilstošām rotaļlietām un dabā ap mums esošiem objektiem.

Aizraujošās inženierzinātņu nodarbībās «Mazie inženieri» bērni iepazīs elektroniku, elektrību, ķīmiju, arhitektūru, mašīnzinības, būvniecību, datorzinības, aeronautiku, jūras zinības, dabas un vides zinības. Katrā nodarbībā viņi praktiski darbosies, piemēram, spēlējoties ar rotaļu mašīnītēm un būvējot auto trases, kopā ar skolotāju izzinās, kā darbojas zobrati, kā atsperes uzkrāj un atdod enerģiju, izpratīs berzes, slodzes un citus fizikālus principus, attīstīs radošo un telpisko domāšanu, projektējot un būvējot arhitektoniski vienkāršākas vai sarežģītākas formas. Izmantojot tik ikdienišķus priekšmetus kā lukturītis vai balons, viņi mācīsies izprast elektrības likumus un pat radīt statisko elektrību, rotaļas ar lego vai citiem klučiem un būvniecības blokiem palīdzēs izprast civilās inženierijas pamatus un to, kā ēkas, ielas, tilti ir saistīti savā starpā, veidojot vienotu kopumu, bet ar mīļāko rotaļlietu, vienkāršu pužļu vai kāršu spēļu palīdzību viņi apgūs programmēšanas likumus, problēmu risināšanas prasmes utt.

Ar stāstu un pasaku palīdzību skolotāja iepazīstinās bērnus ar inženierzinātņu nozīmību, parādīs to lietojumu ikdienā. Bērni arī mācīsies sadarboties, trenēs komunikācijas prasmes, iepazīs vidi ap sevi un sekmēs droši izmantot ikdienišķus priekšmetus, piemēram, šķēres, baterijas utt. pieaugušo uzraudzībā.

Pieteikt

Nodarbību maksa mēnesī: 32 eiro

Ja vēlēsieties iesniegt ikgadējā deklarācijā kā attaisnotos izdevumus, maksājuma mērķī obligāti jānorāda:
bērna vārds uzvārds, personas kods, licences nr. DIKS-22-436-ail, Dronu nodarbības