zinātnes kastītes

Piedāvājam skolēniem interaktīvus interešu izglītības mācību materiālus – zinātnes kastītes. Zinātnes kastītes palīdzēs apgūt kādu inženierzinātnes mācību tematu, pildot dažādus uzdevumus un eksperimentus sev ērtā laikā un vietā. 

Katrs interešu izglītības mācību temats ir iepakots kastītē, kurā ir viss nepieciešamais, lai Tu varētu veiksmīgi paveikt konkrēto uzdevumu vai eksperimentu.

Visās Zinātnes kastītēs ir iekļauts viss nepieciešamais, lai veiksmīgi izpildītu uzdevumus, tajā skaitā arī detalizēta instrukcija ar skaidrojumiem un attēliem. Instrukcijā papildus ir iekļauta arī pieeja tiešsaistes nodarbības video ierakstam, kas būs lielisks palīgs, lai darbotos kopā. 

Uzdevumi un eksperimenti atbilst drošības prasībām, tāpēc darbojies atbildīgi, izvēlies savam vecumam atbilstošu uzdevumu un rīkojies tikai saskaņā ar instrukcijā norādīto. 

Pasūtīt zinātnes kastītI!

Kastīti var pasūtīt sūtot pieteikumu uz e-pastu: kastite@rtu.lv

Ūdens eitrofikācija

Barības vielām bagātos ūdeņos aktīvi vairojas aļģes. To augšanas rezultātā rodas eitrofikācija – jūras vide degradējas un aizaug. Mirst citi dzīvie organismi. Vienīgais veids kā samazināt eitrofikāciju, ir samazinot piesārņojuma līmeni ūdenī.

Uzzināt vairāk! »

Ziemassvētku kamanas 

RTU inženieru rūķu izstrādātā BJU svētku zinātnes kastīte «Ziemassvētku kamanas». Ar šīs svētku kastītes palīdzu bērns pats izveidos Ziemassvētku vecīša kamanu modeli, uzzinās par zaļo transportu un elektropiedziņu, un iemācīsies izveidot un saslēgt motoru, lai izveidotās kamanas brauc uz priekšu.

Uzzināt vairāk! »

Krāsu spēks ķīmijā 

Nekādas maģijas, bet tīrā ķīmija!
Šajos eksperimentos ar ķīmijas palīdzību izveidosi luksoforu un iepazīsies ar indigo karmīna reakciju ar dekstrozi un nātrija hidroksīdu. Savukārt otrajā eksperimentā varēsi uzrakstīt slepenu ziņojumu ar neredzamo tinti. To pagatavojot, izpētīsi fenolftaleīna krāsas maiņu bāziskā vidē. 

Uzzināt vairāk! »

SLAIMO AR VIELĀM

Ikdienā ikviens saskaras ar dažādiem objektiem un vielām – šķidrām, gāzveida, cietām, lipīgām, mīkstām, gaisīgām, krāsainām, smaržīgām un citām. Bet, ja tās sanāk savienot, reizēm notiek brīnumi… Tādēļ svarīgi un ir pārzināt vielas – no kā tās sastāv, kā radušās un mācēt pašam tās savienot tā, lai rodas zili, zaļi

Uzzināt vairāk! »